فرسودگی ساختمان ، یکنواخت شدن محیط و تغییر کاربری از عمده دلایل بازسازی و نوسازی ساختمان میباشد .

بازسازی ساختمان و یا نوسازی میتواند دربرگیرنده کوچکترین تغییرات اعم از تغییر رنگ دیوارها ، کاغذ دیواری ، دیوارپوش stick wall  نصب فوم پلی یورتان و یا هرگونه متریال برای تنوع در ظاهر  ، افزایش ایمنی مانند درب ضد سرقت ، مقابله با هدررفت انرژی و پایین آوردن هزینه مانند پنجره upvc ، پنجره ترمال بریک و یا رادیاتور قرنیزی و یا ساختار دیوار مانند عایق صوتی باشد .

اما بازخورد نهایی در این تغییرات به کیفیت طراحی ، چگونگی اجرا و کیفیت متریالهای مورد استفاده بستگی دارد .

گروه صنعتی و ساختمانی نوین سازه از سال 1387 با بهره مندی از کادری مجرب و تجربیات موفق در زمینه طراحی و اجرا و تولید و ارائه محصولات نوین ساختمان ، فعالیت خود را تا کنون ادامه داده و رضایت مندی حداکثری متقاضیان خود را دارا بوده است.
 انواع بازسازی

1- بازسازی ظاهری :

وقتی که یک خانه ،فضای اداری و یا تجاری در مجموع شرایط مناسبی داشته باشد و با کمی تغییر در دکوراسیون داخلی بتوان آن را هم از نظر سازه ای و هم از منظر زیبایی شناسی در شرایط مناسبی قرار داد ، بحث بازسازی ظاهری به میان می آید . تشخیص اینکه ساختمان شما در کدام نوع بازسازی قرار می گیرد نیز نیاز به مشورت و بررسی دارد . به عنوان مثال ،  در مواردی با تعویض کفپوش ها، تغییر سیستم گرمایشی و گرفتن ترک دیوارها پروژه به اتمام می رسد و گاهی نیز بازسازی خانه های قدیمی چالش های بیشتری مقابل خود می بیند.  شاید نیاز باشد دیواری را حذف کنیم و درمحلی خاص یک ستون قرار دهیم و یا اگر قصد تغییر کاربری داشته باشیم در این شرایط، دیگر کار با تغییر دکوراسیون داخلی تغییر و تعمیرهای سطحی راه نمی افتد و پای محاسبات سازه ای و در پاره ای موارد، اخذ مجوز به میان می آید . به عنوان مثال شرایطی را در نظر بگیرید سقف ، تحمل بارهای اعمالی  و سقف کاذب با سازه ای فلزی را ندارد و باید تقویت یا جایگزین شود .

2- بازسازی ساختاری :

تخریب و بازسازی حداکثری است. این نوع بازسازی نسبت به بازسازی ظاهری  هزینه های بیشتری به کارفرما تحمیل می کند و نیاز به حضور پیمانکاری قدرتمند دارد . باید توجه داشت که زمانی سراغ این گزینه ی بازسازی می آییم که  هرچه تلاش کنیم، از دلِ چارچوب های قدیمی، گزینه ی مطلوب کارفرما بیرون نیاید.در این شرایط بسته به ارزیابی تیم کارشناس، می توان تمام سازه را تخریب و محاسبات برای طراحی سازه ای مناسب آغاز میشود و یا اینکه بدون تخریب حداکثری، بخشی از اعضای سازه ای که هنوز توان انجام وظیفه دارند را نگاه داشت و کار را ادامه داد.


حال وقت این رسیده است که مزایای بازسازی ساختمان را بررسی کنیم :


  • ایجاد فضاهای جدید و متفاوت


  • جلوگیری از فرسایش ساختمان


  • کمک به آسایش ساکنین ساختمان


  • استحکام زیرساختهای ساختمان 


  • آمادگی دربرابر خطرات احتمالی


 

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که چرا مارا بین طیف زیادی از طراحان ، مجریان و ارائه دهندگان خدمات بازسازی و محصولات معماری انتخاب کنید


تا پایان این بخش با ما همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

۱- مشاوره براساس صداقت و منفعت کارفرما

۲- ارائه خدمات غیرحضوری در زمینه محصولات معماری ، ارائه شده توسط این مجموعه

۳- کیفیت اجرایی ، طراحی و محصولات متناسب با بودجه و سلیقه کارفرما

همچنین برای نشان دادن اینکه چرا باید ما را انتخاب کنید شاید اشاره تنها به یک نکته قانع کننده باشد و آن بیش از ۱۰ سال تجربه متخصصین ما در حوزه ساختمان است .


در انتها نکته ی اصلی ، هدف ما در مجموعه است که چیزی جز رضایت و ایجاد ارتباط طولانی مدت با کارفرمایان  نیست.